Merhaba, ben Hatice!

Akdeniz kıyısı boyunca uzanan şehir Mersin'de doğup büyüdüm. Narenciye kokuların yükseldiği, havanın her zaman güzel olduğu bu şehirden sonra Kırıkkale'ye okula gitmek benim için oldukça zorluydu. 4 yıllık eğitimden sonra, 2017 yılında “ Beslenme ve Diyetetik” bölümünden  mezun oldum.


Üniversite süresi boyunca hastanede çalışmayı sevdiğim ve hastanede çalışmak istediğim için hastalıklarda beslenme tedavisiyle ilgili kurslara katılmaya özen gösterdim. Diyabet diyetisyenliği, enteral ve parenteral beslenme diyetisyenliği, bariatrik cerrahi diyetisyenliği, sporcu diyetisyenliği kursları başta olmak üzere birçok eğitim programına dahil oldum. 


Üniversite 3.sınıfta ekolojik yaşamla tanıştım. Türkiye'nin ilk Ekoköyü olan Güneşköy'ün Kırıkkale'de olduğunu öğrenince oraya gidip gelmeye  başladım. Güneşköy kurucularından Claire ile her sohbetimizin esnasında aslında yaşamın beslenme ve üretimle bir olduğunu, insan sağlığının dünyanın ekolojik sağlığıyla bağlantılı olduğunu gördüm. 

Beslenmenin tek yönlü ele alınmaması gerektiğini bu sohbetlerle kavramamla birlikte, beslenmenin çevresel etkilerini de düşünerek ekoloji alanında eğitimler almaya başladım. Dünyaca bilinen Bill Mollison ve David Holmgren birlikte  kurduğu akademinin 72 saatlik  “Permaculture Design Certificate programına katıldım


Permakültür, sürdürülebilir yaşama doğru ilerlemek için  etkili ve başarılı bir sistemdir. Gıdanın üretiminden başlayarak çevreyle uyumlu hale gelmesine kadar her alanda çalışan permakültür,  sağlıklı yaşamın ve beslenmenin kilit taşlarından biri olmuştur. 


2019 senesinde Ankara’da PhysioTime20 Fizik Tedavi Merkezi'nde diyetisyen olarak kendi ofisimi kurdum. Pandemiyle birlikte sadece online çalışmaya başladım. Sonrasında pandemi nedeniyle ofise ara ara gitsem de 2021 Mayıs ayından beri sadece "Online Beslenme Danışmanlığı" hizmeti veriyorum. Dünyanın neresinde olursanız olun Skype, Zoom veya Whatsapp üzerinden görüntülü konuşmayla  benden hizmet alabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz!